s jakymi doplnkami vyzivy zacat ?

Produkty, výrobcovia, skúsenosti s doplnkami výživy

s jakymi doplnkami vyzivy zacat ?

Poslaťod pauli » 05 Máj 2014 12:32

caute. potrebujem poradit. zacal som cvicit už cvičim 3 mesiac. stravu mam upravenu od začiatku mal som 78kg a 179cm za 2,5 mesiaca som nabral asi tak 1,5kg čo ma trošku demotivuje :D takže mam teraz 80kg. nečakam že naberem za mesiac 10kg ale určite si myslim že by to mohlo byt aj lepšie ... chcem poradit na začiatok niake doplnky za niaku rozumnu cenu. chcem sa hlavne spytat či je protein priorita ? protein by som mal brat stale ? lebo rozmyšlam že dam niaky protak + niake amynokyseliny + kreatin alebo druha varianta gainer + niake aminače + kreatin len nvm či ked budem brat gainer musim aj ten protak alebo netreba ? no a potom poradit niaku tu konkretnu kombinaciu podla vas ? za odpoved vopred dakujem ;)
Obrázok užívateľa
pauli

Re: s jakymi doplnkami vyzivy zacat ?

Poslaťod Administrator » 09 Máj 2014 10:32

Ahoj, viac hmoty = viac nárokov na energetický príjem. Tomu treba hlavne prispôsobiť bežnú stravu. Doplnky ti určite len pomôžu. Taký gainer je ideálna voľba. Väčšinou obsahuje 20% bielkovín ďalej sacharidy prípadne pridané účinné látky. Gainery sa dajú zakúpiť za veľmi slušné ceny a v ponuke ich je dosť. Aminokyseliny sú tiež základ a ku týmto doplnkom zatiaľ iné nepotrebuješ.
Konkrétna kombinácia napríklad:
Anabolic Iso Gainer 3000 3174 g + Scitec BCAA 6400
alebo
Mega Mass + Scitec Amino Magic
alebo
Gain Bolic 6000 + Trans-X Professional
8-)
Všetko je možné. Dosiahnuť nemožné trvá len o čosi dlhšie.
Obrázok užívateľa
Administrator
Site Admin

Poslaťod pauli » 09 Máj 2014 11:08

jedalniček mam asi takyto

8:00 100g ovsené vločky + 200ml mlieko polotučné alebo 2 jogurty + ov. vločky
10:00 3vajcia + celozrnné pečivo + zelenina alebo 100g tvaroh + 1 vajco + jogurt + mlieko alebo tuniak a racia
12:00 100g kuracie mäso + 100g ryža
14:00 100g kuracie mäso + 100g ryža
16:00 100g kuracie mäso + 100g ryža
18:00 puding + par piškot
20:00 Tvaroh oddtučnený + 3 vajca + jogurt + mlieko

može byt ??

a isto skusim niaku s tym kombinaci čo si mi napisal tak dakujem za tip, len sa chcem opytat ten protein k tomu nemusim ??
Obrázok užívateľa
pauli

Poslaťod Administrator » 12 Máj 2014 13:31

Jedálniček vyzerá v poriadku, raz za čas treba prepočítať kalorický príjem aby na isto prekračoval výdaj. V tom určite pomôže spomínaný gainer. Príjem bielkovín zo stravy a doplnkov by bol postačujúci.
Všetko je možné. Dosiahnuť nemožné trvá len o čosi dlhšie.
Obrázok užívateľa
Administrator
Site Admin

Poslaťod pauli » 13 Máj 2014 07:17

diky moc, to mi zatial stači :) keby si mal ešte niekedy čas, mohol by si mi napisat jako sa vypočita ten kaloricky prijem ? podla čoho zistim jaky mam vydaj a jaky mam mat prijem ?
Obrázok užívateľa
pauli

Späť na Doplnky výživy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť