Crossfit

Všetko o tréningu, cvikoch a tréningových plánoch

Crossfit

Poslaťod losos » 21 Sep 2013 19:34

Skúšali ste niekto crossfit? Keď sa mám priznať trochu ma to fascinuje. Pretekári crossfitu su v super kondícii a zároveň ich silové výkony sú obdivhodne a nestratili by sa ani v odvetviach ako powerlifting.
Preto som rozmýšľal že s príchodom na vysokú školu, ktorá mi trochu obmedzí aj voľný čas by som chcel zaradiť tréning na štýl crossfitu, rozdelený do troch dní.
Ale vôbec nemam potuchy ako by mal taký tréning vyzerať. Viem o pár cvikoch ktoré by tam mali byť ako napr. Thruster, The Snatch, mrve tahy a pod. Len neviem ako to je s klasickými cvikmi, ktore maju-ktore tam nemaju byť a tak.
Chcem skúsiť týmto štýlom zlepšiť kodníciu, odbúrať nejaký tuk(hlavne na spodnej časti) a zároveň nabrať silu.

Nevie mi stym niekto poradiť? :)
Dik.
STOP DREAMING - START LIVING
losos

Re: Crossfit

Poslaťod BALBOA » 27 Sep 2013 05:20

No crossfit má výhodu v tom, že dokáže zlepšiť pripravenosť športovca po rôznych stránkach - sila, objem, výbušnosť, rýchlosť, aeróbna kondícia, spaľovanie tukov. Čiže povedal by som, že hlavným plusom je univerzálnosť, no ak sa niekto chce viacej špecializovať na konkrétne 1-2 faktory (napr. sila, dynamika), tak samozrejme existujú aj lepšie programy.

Skús pozrieť článok na hlavnej stránke: http://aktuality.fitexpres.sk/trening/c ... metod.html
IN NOMINE DEADLIFT ET SQUAT ET BENCHPRESS, AMEN.
Obrázok užívateľa
BALBOA
Moderátor

Poslaťod losos » 27 Sep 2013 08:58

Ja sa chcem špecializovať najmä na silu. No s klasickým silovým tréningom sa spája aj objem, a tak chcem skúsiť niečo nové. Tak aby som zaznamenal prírastok na sile a udržal si telesnú hmotnosť, poprípade skvalitniť hmotu.
-A tu je namieste aj otázka ohľadom suplementov. Čo by si mi odporúčil ?
losos

Poslaťod BALBOA » 03 Okt 2013 02:05

Klasika - dobrý proteín, môžu byť aj BCAA, kreatín, rybí olej + zdravé tuky. Ostatné veci zaradiť poprípade ako takú nadstavbu - napr. osvedčenú predréningovku, beta-alanín a podobne.
Obrázok užívateľa
BALBOA
Moderátor

Poslaťod losos » 04 Okt 2013 07:51

A niečo silnejšie s čim máš skúsenosti mi nevieš odporúčiť? :)
losos

Poslaťod BALBOA » 04 Okt 2013 22:01

Silnejšie z predtréningoviek? :) Treba skúšať, často je to dosť individuálne. Pozri si aj niektoré recenzie: http://aktuality.fitexpres.sk/predtreni ... lanty.html

Mne sa osvedčili napr. kombinácie s kofeínom, beta-alaninom, taurinom a l-tyrozinom.
Obrázok užívateľa
BALBOA
Moderátor

Poslaťod Pepan92 » 07 Aug 2014 17:30

Umna predtreningovka najlepsie zabrala C4 chvali si ju dosť ludi :) :twisted:
"Neúspech je kľúčom k úspechu. Každá chyba nás niečomu naučí."
Obrázok užívateľa
Pepan92

Poslaťod Administrator » 08 Aug 2014 09:14

Musím určite odporučiť keďže sme v téme crossfit novú radu Scitec WOD. Momentálne kombinujem Unbroken pak s Fireworks. Som s tým spokojný lebo počas funkčného tréningu Fireworks nespôsobuje tvrdnutie. A cena produktov je priaznivá.
Všetko je možné. Dosiahnuť nemožné trvá len o čosi dlhšie.
Obrázok užívateľa
Administrator
Site Admin

Poslaťod CrossCore » 11 Aug 2014 08:33

losos píše:Skúšali ste niekto crossfit? Keď sa mám priznať trochu ma to fascinuje. Pretekári crossfitu su v super kondícii a zároveň ich silové výkony sú obdivhodne a nestratili by sa ani v odvetviach ako powerlifting.
Preto som rozmýšľal že s príchodom na vysokú školu, ktorá mi trochu obmedzí aj voľný čas by som chcel zaradiť tréning na štýl crossfitu, rozdelený do troch dní.
Ale vôbec nemam potuchy ako by mal taký tréning vyzerať. Viem o pár cvikoch ktoré by tam mali byť ako napr. Thruster, The Snatch, mrve tahy a pod. Len neviem ako to je s klasickými cvikmi, ktore maju-ktore tam nemaju byť a tak.
Chcem skúsiť týmto štýlom zlepšiť kodníciu, odbúrať nejaký tuk(hlavne na spodnej časti) a zároveň nabrať silu.

Nevie mi stym niekto poradiť? :)
Dik.

Ja žijem crossfitom posledný rok a moje telo sa zmenilo radikalne pri treningoch 3-4x týždenne. Určite odporúčam. Myslim že to zvládne každý aj zostaviť tréning ale určite je lepšie zo začiatku navštevovať gym kde sa venuju len tomu. Má to svoje pravidlá a aj tréning sa nezostavuje len tak od oka. osobne si myslím, že v tom je budúcnosť. Pred tým som cvičil klasicky vo fitku no moje "fitness" som posunul na iný level. Ovladam snatch, muscle up a ine viacklbove zaležitosti v ktorych som bol drevo. Bavy ma to
Obrázok užívateľa
CrossCore

Späť na Tréning a cviky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť