Alergia

Strava je 70% úspechu športovca. Tu preberieme ako to zlepšiť.

Alergia

Poslaťod zuzana727 » 17 Júl 2013 12:20

Ahojte,
rada by som sa informovala ohladom zdravej stravy.
Nakolko som alergik nesmiem jest velke mnozstvo cerstvej zeleniny a ovocia.
Napr. jablko, hruska, marhula, citrusove plody a podobne jeste nesmiem. Mozem banan
Napr. korenova zelenina, ale neublizi mi paradajka, uhorka, rukola, ladovy salat

Chcela by som sa poradit ako mam nahradit tuto stravu, co by ste odporucali ?

Dakujem, Zuzana
Obrázok užívateľa
zuzana727

Re: Alergia

Poslaťod losos » 17 Júl 2013 13:31

Keď sa možem spýtať, plánuješ schudnúť alebo len sa chceš zdravo stravovať?
STOP DREAMING - START LIVING
losos

Poslaťod zuzana727 » 17 Júl 2013 13:42

Ahoj,
planujem schudnut a pokracovat v zdravej strave zaroven.
Obrázok užívateľa
zuzana727

Poslaťod losos » 17 Júl 2013 14:10

Tak ak plánuješ schudnúť, základ je správna strava. Ale nemôžeš byť zase celé dni len na ovocí a zelenine, takže nič si z tej alergie nerob. Hoci je pravda že u žien je to iné ako u mužov. Ženy su menšie, vo väčšine prípadov ani toľko kíl nemajú a hlavne maju rozdielny organizmus a tej zeleniny by mohlo byť kľudne veľa aj na úkor niektorých príloh.
No ak máš alergiu musiš sa s tým naučiť žiť hoci to možno bude ťažké pretože v diéte keď neješ sladkosti a podobné veci je super si dať aspon nejaké ovocie.
Hlavne zaraď do jedálnička chudé mäso(kuracie, morčacie), ryby, ryža, cestoviny, nizkotučný tvaroh, vločky, ...
- Záleži aj od tvojej váhy a od toho aky si typ postavy. Či si chudšia no okolnosti to zariadili tak že si pribrala alebo maš skôr tendenciu priberať a ľahko sa ti ukladá podkožný tuk.
- A k tomu ovociu a zelenine: Zo zeleniny jednoducho zaraď to, čo môžeš. A z ovocia ak môžeš tak do diéty je vhodný melón, ananás a kľudne občas aj ten banán.
- Večer tak od 17-tej hodiny sa snaž obmedziť príjem sacharidov. Napríklad si dáš na večeru len mäso/rybu čisto zo zeleninou ktoru môžeš(paradajka, šalát, uhorka).

ááá odporúčam celkovo vyradiť cukor a poprípade ho nahradiť stéviou.
losos

Poslaťod zuzana727 » 17 Júl 2013 14:22

Dakujem krasne za odpoved.
Z toho vsetkeho co si mi napisal viac menej dodrziavam vsetko, snazim sa jest najneskor o 18tej hodine, a taktiez ranajkujem pravidelne a zacala som sa aj hybat, no ziadny posun po mesiaci a pol.
Pol roka nejem pecivo ani chlieb, max. celozrnne pecivo, ryzovy polysteronovy chlieb :D alebo tie suche tenke, co sa volakedy volali vlaran. Zeleninu mam kazdy den.
Maso jem iba biele - kuracie,morcacie,ryby, tuniak vo vlastnej stave niekedy.
Pribrala som za cca.7 mesiacov zhruba 8 kil, nakolko som bola chora a brala lieky. Pri mojej vyske je to vela, nakolko som nizka a tazka.
Teraz s tym neviem pohnut.
O stevii som sa dopocula len pred par dnami, takze ju urcite zaradim, inak som pouzivala len hnedy cukor, a olej pouzivam len olivovy, solim minimum morskou solou, vypijem cca 3,5l cistej vody, niekedy s limetkou.

Asi mi neostava zatial nic ine, len sa s tym zatial pasovat dalej a zaradit aj posilnovnu a ked nebude stale ziadny vysledok, tak asi navstivit lekara :P alebo zaplatit trenera
Obrázok užívateľa
zuzana727

Poslaťod losos » 17 Júl 2013 14:47

zuzana727 píše:Dakujem krasne za odpoved.
Z toho vsetkeho co si mi napisal viac menej dodrziavam vsetko, snazim sa jest najneskor o 18tej hodine, a taktiez ranajkujem pravidelne a zacala som sa aj hybat, no ziadny posun po mesiaci a pol.
Pol roka nejem pecivo ani chlieb, max. celozrnne pecivo, ryzovy polysteronovy chlieb :D alebo tie suche tenke, co sa volakedy volali vlaran. Zeleninu mam kazdy den.
Maso jem iba biele - kuracie,morcacie,ryby, tuniak vo vlastnej stave niekedy.
Pribrala som za cca.7 mesiacov zhruba 8 kil, nakolko som bola chora a brala lieky. Pri mojej vyske je to vela, nakolko som nizka a tazka.
Teraz s tym neviem pohnut.
O stevii som sa dopocula len pred par dnami, takze ju urcite zaradim, inak som pouzivala len hnedy cukor, a olej pouzivam len olivovy, solim minimum morskou solou, vypijem cca 3,5l cistej vody, niekedy s limetkou.

Asi mi neostava zatial nic ine, len sa s tym zatial pasovat dalej a zaradit aj posilnovnu a ked nebude stale ziadny vysledok, tak asi navstivit lekara :P alebo zaplatit trenera

Ten hnedý cukor...všade sa píše že je zdravší ako klasický biely...No cukor ako cukor ;)
-Nemusíš jesť posledné jedlo pred 18-tou hodinou. Kľudne si daj aj neskôr, len nech to je niečo prospešné. V pohode si daj aj mäso či rybu so zeleninou. A večer pred spraním si daj nizkotučný tvaroh...(ja si ho sladím stéviou)
losos

Poslaťod Administrator » 19 Júl 2013 11:05

zuzana727 píše:Ahojte,
rada by som sa informovala ohladom zdravej stravy.
Nakolko som alergik nesmiem jest velke mnozstvo cerstvej zeleniny a ovocia.
Napr. jablko, hruska, marhula, citrusove plody a podobne jeste nesmiem. Mozem banan
Napr. korenova zelenina, ale neublizi mi paradajka, uhorka, rukola, ladovy salat

Chcela by som sa poradit ako mam nahradit tuto stravu, co by ste odporucali ?

Dakujem, Zuzana

Keď nemôžeš niektorú z potravín, je potrebné nájsť viac spôsobov ako si pripraviť to čo môžeš. Skvele sa dajú pripraviť ako príloha rôzne druhy zeleniny. Napríklad opekané čerstvé šampiňóny, cukina a pod... Pár receptov kde si určite nájdeš niečo pre seba tu: http://aktuality.fitexpres.sk/recepty.html
Všetko je možné. Dosiahnuť nemožné trvá len o čosi dlhšie.
Obrázok užívateľa
Administrator
Site Admin

Späť na Zdravá výživa a stravovanie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť